WEB SİTEME HOŞ GELDİNİZ, 02 Aralık 2023

Sayın Hulusi Akar; Sayın Kılıçdaroğlu ve Sezgin Tanrıkulu;

Sayın Hulusi Akar; Sayın Kılıçdaroğlu ve Sezgin Tanrıkulu;

Sayın Genelkurmay Başkanım Hulusi Akar; Sayın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve Sezgin Tanrıkulu;

Sayın Genelkurmay Başkanım Hulusi Akar;
Ordumuzun, polisimizin ve diğer tüm kolluk kuvvetlerimizin terörle, her türlü takdire şayan mücadelesini, tarih altın harflerle yazacak. Bu mücadelede Türk Milleti olarak, her anlamda ve her zaman varız ve yanınızdayız. Sadece teröriste ve terörizme karşı yürütülen bu mücadelede, her türlü desteği hak eden ve bölücü teröre asla ödün ve destek vermeyen Kürt öz Kardeşlerimize de teşekkür ederiz. Ve onlara karşı gösterilen hassasiyet de ayrıca takdire şayandır. Ancak, istirhamımız ise teslim olan veya teslim alınan teröristlere verilen ‘’hizmetin’’ Mehmetçiğe yaptırılmamasıdır. Bir başka uygun, insanî ve hukuka da uygun çözüm bulunacağına da şüphemiz yoktur.

Bu Millet, önce sussa da asla hainleri ve hainlerin çanak tutucularını affetmemiştir. Anayasa 85. Maddeye dayanarak Anayasa Mahkemesi’ne dokunulmazlıkların kaldırılması için başvuran ‘’milletin vekili’’ sıfatıyla başvuruda bulunan Sezgin Tanrıkulu; partinden, milletvekilliğinden derhal istifa et. Ya da partinden istifa et hdpye’’transfer’’ ol. Veya başvurunu geri çek. Milletten özür dile.

Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu;
‘’Ulusalcı’’ diye nitelendirilerek, ‘’dışlanan’’, seçmeniniz olan olmayan vatandaşların üzerinde, Sezgin Tanrıkulu’nun bu başvurusu infial yaratmış olup, parti içi disiplin mekanizmasının işletilerek, hakkında ihraç kararı alınması, ciddi bir beklenti haline gelmiştir. Milletvekili dokunulmazlığına dair Anayasa değişikliğine dair Kanun, eksik, fazla olabilir, ama neticede, bölücü terör örgütünün sözcülerinin yargılanmasının yolunu açmaya matuf ve partinizin de desteklediği bir eylemdir. Bu tavırdaki ve eylemdeki kararlılık ve ciddiyetinizi görmek tüm, partili veya değil, vatandaşlarımızın da hakkıdır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.