WEB SİTEME HOŞ GELDİNİZ, 02 Aralık 2023

Hz. Musa’nın (A.S) kutsal ve gizemli sandukası Tarsus’ta bulundu! Tarsus’taki kazının sırrı çözüldü!

Hz. Musa’nın (A.S) kutsal ve gizemli sandukası Tarsus’ta bulundu! Tarsus’taki kazının sırrı çözüldü!

Hz. Musa’nın (A.S) kutsal ve gizemli sandukası Tarsus’ta bulundu!!! Tarsus’taki kazının sırrı çözüldü!!!

Bu gizemli sandığın içerisinde Hz. Musa’dan (A.S) kalma taş levhaların ve de Hz. Harun’un (A.S) eşyalarının olduğu düşünülmektedir. Ahd-i Atik Sandukası Tevrat’ta ve Kur-anı Kerim’de yer almaktadır. Kuran-ı Kerim’de ‘Peygamberleri onlara dedi: O’nun hükümdarlığının belgesi, size Tabut’un gelmesidir. Onda Rabbiniz’den bir güven duygusu ve huzur ile Musa ailesinden ve Harun ailesinden arta kalanlar var; onu melekler taşır. Eğer inanmışlardansanız, bunda şüphesiz sizin için bir delil vardır.’ (Bakara Suresi 248) Bu Ayet-i Kerime’den yola çıkarak ve “…onu melekler taşır…” delili ışığında sandukanın olumlu, huzur veren bir radyoaktivite içerdiğini ancak ehil ellerde bu olumlu etkisinin ortaya çıktığını söyleyebiliriz.

‘Ona Mehdi denilmesinin nedeni, gizli olan bir şeyin yolunu göstermesidir. Antakya denilen bir yerden Tabutu ortaya çıkaracaktır.’ (Hz. Muhammed S.A.V) Hadis-i Şerif’inde Bahsedilen Antakya ile Tarsus’un kuş uçumu mesafesi 138 KM olup karayolu ile mesafe de 237KMdir.

Ahd-i Atik Sandukası Kuran-ı Kerim’de de geçtiği gibi, inananlar için bir delil olduğundan Müslümanlar tarafından da uzun yıllardır aranmaktadır. Ahir zamanın gelmesi ile bulunacak olan Hz. Musa’nın (A.S) Sandığı hala gizemli bir kutsal varlık olarak bulunmayı bekliyor.

Topkapı Sarayı’nda sergilenen kutsal emanetlerden biri de Hz. Musa’nın (A.S) asası olduğu rivayet edilen bir sopadır. Normalde 122 cm uzunluğunda ve ahşaptan yapılmış olan bu sopa, kutsal emanetlerin sergilendiği has odada sergilenmektedir. Günümüzde bu sopanın gerçekten Hz. Musa’nın (S.A) sopası olup olmadığı konusunda çok büyük çelişkiler vardır. Yapılan araştırmalara göre belirli yazarlar DNA benzeri ya da karbon14 benzeri testler yapılması gerektiğini, bazıları ise kesinlikle onun sahabeler tarafından günümüze kadar taşındığını düşünmekte ve buna inanmaktadırlar.

Hz. Musa’nın (A.S) Sandukası kabul gören rivayete göre, akasya ağacından yapılmıştı, uzunluğu iki buçuk, eni bir buçuk ve yüksekliği de bir buçuk arşındı, içi ve dışı saf altınla kaplıydı ve üzerinde altın pervaz vardı. Altın kapağının üstünde kanatlarıyla sandığı koruyan iki melek vardı. Sandığın kenarındaki halkalara, akasya ağacından, altın kaplama sırıklar takılır ve sandık bu sırıklarla taşınırdı. Kollar sandığın halkalarında takılı kalır, ondan ayrılmaz ve Allah’ın (C.C) verdiği şehadet sandığın içinde saklanırdı. Sandık gidilen her yere taşınacak ve kamp kurulduğu zaman tam orta yerde bulunan, halis altın iplikle dokunmuş ve “Kefaret Örtüsü” de denilen bir örtünün altında korunacaktı.

Tarsus’ta çok gizli olarak yürütülen kazı çalışması Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile İngilizlerce yürütülmekte olup, şu ana kadar Kral Bityanus’un mabedinin ortaya çıkarıldığı içindeki hazinenin değerinin 2 trilyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. Bir polis memurunun sır cinayetinin araştırılması amacıyla başlatılan kazı çalışmalarında, çok daha ilginç bir sona doğru yaklaşılmış bulunmakta. Esrarengiz cinayetin aydınlatılması için başlatılan kazılarda ulaşılan hazinenin yarattığı şaşkınlık çok daha öteye geçmiş durumdadır. Adının açıklanmasını istemeyen bir yetkilinin, Hz. Musa’nın (A.S) kayıp sandukasının bu kazı sonunda ortaya çıkarılma ihtimalinden bahsetmiştir. Tarsus’a kazı merkezinden yayılan radyasyon oranının çok yüksek olduğuna dikkat çeken yetkili, neticede bulunacak nesne ya da nesnelerin radyoaktivite içerdiğinden emin olduklarını bildirmiştir. İstanbul’da sergilenen Hz. Musa’nın (A.S) Asası olduğu belirtilen ancak uzmanların, bu nesne üzerinde karbon ölçümü yapılmadığından, bu nesnenin Hz. Musa’nın Asası olup olmadığı hususunda şüpheleri bulunduğunu hatırlatan yetkili, bulunacak nesneler arasında Hz. Musa’nın (A.S) Asasının da bulunma ihtimalini dile getirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı’mıza arz ederim ki İsrail ve İngiltere bu kazı çalışmalarına yaklaştırılmasınlar. Ve bu hususta Sayın Cumhurbaşkanımızın gereken önlemlerin alınması için gereken talimatları verdiğinden de hiç şüphemiz bulunmamaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Açık bi kanıt lazım çünkü Kuduste olduğu soylrniliyor.

 2. Mehmet dedi ki:

  Muhtemelen yakın çıkarılacak, ülkecek hiç bir yararını göremeyeceğiz. İngilizler alıp götürecek..

 3. izzet kızılhan dedi ki:

  Birazcık islam tarihi ve hadis bilen birisi bilirki Hz. Musanın sandığı deccalın çıkışına kadar bulunmayacak.Çünkü o sandıkta Hz.Musanın asası ve Hz.Suleymanın yuzugu ve eski ahit sayfaları var. Yuzukte Allah’ın Hz.Suleymana verdiği hukum yuzugu . Onun için yahudiler o sandığı çok aramışlardır ve hala aranmaktadır. Hitlerin bile o sandık için zamanında çuvallarla para harcadığı son çıkan arşiv belgelerinde gun yuzune çıkmıştır. Ama kimse bulamamıştır ve bulamayacaktır.

 4. prensosman dedi ki:

  SELAM
  Oncelikle sunu soylemeliyim ki medyada kazı ile ilgili butun doneleri kritik bir okumayla gozden gecirmemiz gerekmekte.Yeterince inceleme ve calisma yapilmadan halka sunulan bilgilendirme tersine işlemekte…

  Ben gorevin yapildiğini varsayıyorum şunlar öncelikle incelenecekler

  1-)2017 Yom Kippur ve Ay pLuton Kavusumu
  2-)Tarsus adının manası (Topuk?)
  3-)Tarsus 82 evler bolgesinde gorunen Rus UFO ları
  4-)Tarsus 82 evlerde olculen anormal elektromanyetik alan
  5-)”BİLAL OĞLAN” ın kazı bölgesinde yaptığı inceleme görüşmeler

  Bundan bir kaç hafta once 29 Eylul 2017 TSI 21:30 Hocamız Velinimetimiz DabbetulArz Prof Dr Hans Von AIBERG(Bülent AYBERK) Beyefendinin Kuşadasındaki evine T%ürkiye Satanist PAartisi uyesi,vampir romanları yazarı,Kürt konseyini kuranlardan İslamcı ağanın fındıkçı torunun kızı G.Hande.Z.W peşinde iki hahamla gelmiş bazı fotoğraflar,video ve çeşitli nesneler gostermişlerdir.
  Hocamız nesneleri tanımış ne işe yaradıklarını kısaca açıklamaışlardır.Tarsustaki kazıda yüksek mikatarda ALTIN TOZU ve nikel bulunduğu söylenmiş,hocamız ityiraz etmiştir.Hocamız oradaki manyetik alanın 1SC diye kodlanan bir araçtan kaynaklandığını belirtmiştir

  Hocamıza bunun üzerine fotoğüraflarda gorulen araci caliştirmaya yarayan kodların açılımı sorulmuş.Biraz düşünen hocamız Aiberg;BAZı şartlarla bazı şifreleri çözebileceğini belirtmiştir.Hocamız TÜRKİYE NİN FİRAVUNU na ve onların temsilcilerine şu şartları öne sürmüştür:

  1-)Çipli kimlik,ÇİPLİ EHLİYET VE PASAPORT projeleri tamamen sonlandırılacak.Nufus Vatandaşlık İişleri Genel Müdürlüğündeki NATO Stay Behind Gladio ekibinin (Yogacı A.K,Arşivci T.A, vs) dağıtılması
  2-)FIRAVUN ve avanesi 3 AY içinde iktidardan çekilecek.Her türlü yargılamaya hazır olacaklar.
  3-)İktidar sonrası boşluk bir MİLLİ MUTABAKAT HÜKÜMETİ ile doldurulacak

  BU ŞARTLARI FIRAVUN VE AVANESİ KESİNLİKLE KABUL ETMEMEİŞTİR

  Aslında FİRAVUN bu kazıya AHİT SANDIĞI(Tabutussekine) bulmak için başlamıştı.Hadislere göre Ahit Sandığı nı Antakya(Antakya ili değil eski Roma Antiochhia eyaleti.Tarsus da buraya bağlı) dan çıkaracaktır.Ne yazık MEHDİ olacam derken KOFTİ oldu :)

 5. kemal yıldırım dedi ki:

  Eğer ayağınızın altında olsa günü gelmeden göremezsiniz çıkaramazsınız

 6. kadir dedi ki:

  Hocam ilgisiz yazmisiniz Allah aşkına hangi öngörü ile 2 trilyon dolarlardan bahsediyorsunuz orda bizzat çalışmış uzman arkadaşım var olay hicbirinizin sandığı gibi değil

  1. Bestami dedi ki:

   Bildir bana özelden yoxa çıldıracem çooooook merak ediyorum. Lutfeeeeen

 7. Dede dedi ki:

  Ne dir o zaman olay kadir kardeşim şöyle biz de bilelim