WEB SİTEME HOŞ GELDİNİZ, 05 Şubat 2023

fetenyahu ve ekibinin DARBE TEŞEBBÜSÜ VE BUMERANG ETKİSİ

fetenyahu ve ekibinin DARBE TEŞEBBÜSÜ VE BUMERANG ETKİSİ

fetenyahu ve ekibinin DARBE TEŞEBBÜSÜ VE BUMERANG ETKİSİ:

Hainler, Devletten, kısmen uzak tutuldukları, üç yılın ardından, Devlet’in gücünü, Halk’ın direnç ve tepkisini test etmek amacıyla, iki piyonu öne sürüp, asıl girişimleri için pozisyon almışlardır. Sürekli vurguladığım, ‘’ölüm uykusundan uyanmak zorundayız’’ cümlem, kısmen karşılığını bulmuş, Halk, uyanmaya başlamıştır. Fetenyahu (fethullah gülenin, emperyalist güçlerle yaptığı hain işbirliğini vurgulayan, yeni ismidir.) ve ekibinin, bu kadar saf, beceriksiz olmadığı yadsınamaz bir gerçektir. İllaki, bu hain sürüsünün arkasındaki güçler de bu kadar saf ve beceriksiz değiller. Yedirdikleri iki piyona karşı yapılacak hamlelerimiz, kesinlikle şah çekmelerine engel olacak, akılcı, siyaset gömleğinden, siyasî bakış açısından sıyrılmış hamleler olmak zorundadır. Vatan tek, Millet tek kararlılığı sergilenerek, asla siyasî mülahazalara, şovlara, fırsatçılığa izin verilmemelidir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulduğundan itibaren, jeopolitik konumu nedeniyle zaten sürekli dış ve iç düşmanlara karşı teyakkuz halinde olmak zorunluluğu üzerine kurulu bir dış politikaya sahipti. Ayrıca iç dinamikler açısından da bu politika güdülmekteydi. Devlet Geleneğimiz halinde olan bu Ulusal Politikamızdan taviz anlamına gelen hatalı uygulamalardan derhal dönüş yapılmalı ve sorumluları -her kim olursa olsun- Adalet önüne çıkarılmalıdır. İçinde bulunduğumuz karanlık günleri aydınlığa, hayra çevirmenin temel koşulu budur. Halkın üzerinde var olan ‘’kandırılma’’ paranoyası derhal dağıtılmalı, siyasîler bu kavramı asla tekrar ağızlarına almamalıdırlar. İstikrar, güven ister. Ayrıca;
Özel yetkili mahkemelerde yapılan yargılamalar ve verilen hükümler, ‘’Özgürlük Mahkemesi’’ adı altında kurulan mahkemelerin verdiği kararlar da süzgeçten geçirilmeli, Adalet Bakanlığı’nca resen ‘’yeniden yargılanma’’ talebinde bulunulması ile ele alınmalı, fetö tarafından tutsak edilen insanların özgürlüğünün ve iade-i itibar haklarının önü açılmalıdır.

Devlet kadrolarında yapılan ‘’temizlik’’, kesinlikle objektif kıstaslarla sürmelidir. Asılsız iddia ve ihbarlar ayıklanmalıdır. Hakkında sehven işlem yapıldığı kanaatine varılanlarla ilgili olarak da gereken yapılmalıdır. Aynı uygulama özel sektör tüzel ve özel kişileri için de yapılmalıdır.
Devlet kadrolarına yapılacak atamalar ve yeni alımlarda, kesinlikle ideolojik yaklaşımlar terk edilmelidir. Lâyık olan her kimse, ona hakkı teslim edilmelidir.

Askerin ve polisin itibarsızlaştırılmasının önüne mutlaka geçilmelidir. Millî Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı derhal acil eylem planları ile Eğitimde Birliğe, Yargıda tarafsızlığa, bağımsızlığa, dış politikada ‘’Yurtta Sulh Cihanda Sulh’’ ilkesine geri dönüş adımlarını atmalıdır. Örneğin ilk evvel emirde, Bayrak taşınmaktan, asılmaktan korkulmamalı, her sökülen ‘’TC’’ arması derhal yerine dönmeli, ‘’Andımız’’ yeniden okunmalı, Yargıda siyasallaşmaya neden olan tüm düzenlemeler derhal kaldırılmalıdır. Millî İstihbarat Teşilatı, TSK, Emniyet Genel Müdürlüğü yapılanmalarındaki, adam kayırmacılık, benim/senin adamın dönemi kapatılmalı derhal yasal kıstaslar geri getirilmeli ‘’Devletine, Milletine’’ bağlılık temel kıstas olmalıdır.

Fetenyahu ve hain örgütü ile mücadele tam güç, sürdürülürken pkk, ışid ve diğer terör örgütlerine fırsat verilmemeli, top yekûn mücadele edilmelidir. Asla çözüm süreci, çözüm masası, müzakere ve benzeri girişimlere başvurulmamalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür. Teröriste taviz vermez. Korkmaz. Millet, mezhep, etnisite ve benzeri ayırımlar asla olmaksızın Devleti’nin yanındadır.
Yapılacak tüm soruşturmalar, sonu kime ve nereye varırsa varsın, sonuna kadar kimseyi kayırmadan, Halka açık yapılmalı, denetime/sorgulanmaya açık olmalıdır.
Siyasal partilerin ve siyasî kişiliklerin sergilediği işbirliği ve barış havası güçlendirilerek sürdürülmelidir. Öyle ki sükûn tam sağlandıktan sonra, siyasî yarış, rekabet sadece Halka hizmet aşkıyla, er meydanında sürdürülebilsin.

Kamu denetçisi, hakemi, halk temsilcisi, halkın sözcüsü ve koruyucusu anlamına gelen ‘’ombudsman’’ müessesesi derhal işlevsel hale getirilmelidir.
Hain darbe girişiminde şehit edilen tüm asker, polis ve vatandaşlarımız Peygamber Efendimize (SAV) komşu olsunlar, Gazilerimiz acil şifa bulsunlar. Fetenyahu kumpasları yüzünden, haksız tutsak edilen Karacı, Denizci, Havacı tüm askerlere, diğer tüm Hasdal, Silivri, Balyoz mağdurlarına, Orgeneral İlker Başbuğ nezdinde; Tüm mağdur edilmiş polislerimize; Çukurova’nın Ergenekonu, Tarsus Çatalburun 2 Davası tutsakları Mehmet Yazıcıoğlu, Süleyman Yuvanç nezdinde tüm diğer tutsaklara selam olsun. ‘’BUMERANG ETKİSİ MESELESİNE’’ GELİNCE…

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. aziz ceylan dedi ki:

    habip ekmekçi alınması gereken önlemler akepe ile alınamaz özbe öz türk milletinin sinesinde yetişmiş türk edebinin haddinin töresinin toyunun devlet edebi erkenı görmüş geçmişnde devlet hizmeti teçrübesi liyakatı olan kiş kişilerle oluşturulacak kadrolarla içinden liderliğe layık bir liderle açıkça bilginin gerçeğin doğrunun yapılması gerekenleri net açıklamak çareyi anlaşılır şekilde anlatmalı gerekenleri lider kadrosu milletçe bedeli ne olursa olsun yapılmalı vesselam şu an ne ikdidardaki nede muhalefet partilerin bunu yapacak liyakat beceriye sahip olduklarına inanmıyorum vesselam

Yorum Yaz