WEB SİTEME HOŞ GELDİNİZ, 13 Nisan 2024

Ne haddime dinde kelam etmek. Usûlüm, kelamı ehline terk etmek

Ne haddime dinde kelam etmek. Usûlüm, kelamı ehline terk etmek

Ne haddime dinde kelam etmek. Usûlüm, kelamı ehline terk etmek

‘’Ne haddime dinde kelam etmek. Usûlüm, kelamı ehline terk etmek. Dil, boydan uzun olmamak gerek. Amma ve lâkin naçizane bildiğimi paylaşmamak da cimrilik etmek demek.’’ (m habib e) Bir duamı paylaşmak istedim.
‘’Lekum dînukum ve liye dîn(dîni).’’ ‘’Sizin dininiz size, benim dinim bana.’’ 109/KÂFİRÛN-6
‘’Mecliste arif ol kelamı dinle / El iki söylerse sen birin söyle” (Karacaoğlan)
Estağfurullah El Azim / Estağfurullah El Azim / Estağfurullah El Azim
Sallallahu Aleyhi ve Sellem / Sallallahu Aleyhi ve Sellem / Sallallahu Aleyhi ve Sellem
Bismillahirrrahmanirrahim
Allah’ım; İsm-i Azâm’ın hakkına; Eğer şu an dua ediyorsam bu Senin bana lütfedeceğini gösterir ki Sen Vedudsun. Kalbimden, kimsenin zararına olmayıp süzülen iradem ve isteklerim, Senin Mutlak İradene ki Sen Müridsin ve bana lâyık gördüklerine uygun ve hayırlı ise zaten benim istememe gerek yok Allah’ım sen verirsin ki Rahîmsin. Duam ibadetimdir ki yalvarıyorum Sana. Benim ihtiyaçlarımı Sen bilirsin. Sonsuz Hazinenden; İradene ve Mutlak Kudret’ine uygun dualarımı kabul et Allah’ım ki Sen Kaviyysin. Hayırlı olmayan duamı Merhametinle reddet ki kemâle erebileyim ki Sen Rahmansın.

İlim ver ki öğretebileyim, zenginlik ver ki dağıtabileyim, sağlık ver ki hizmetkâr olabileyim, huzur ver ki yayabileyim, güç ver ki haksızla, haksızlıkla savaşabileyim. Bende zuhur eden Esmanla Rızanı kazanacak eylemler yapabileyim. Celâli Esman bende zuhur ettiğinde öfkemi durdur Allah’ım. Aşkına, rızana taşıyacak aşklar nasip eyle. Kibir yaşatacak her duygudan, mahlûkatından uzak tut, şaşırtma beni Ya Rab. Ayağımın bastığı toprağın her zerresi titreyip Seni zikrederken benim toprağa sert ayak basmama izin verme Ya Rab. Rab esmanla öğret bana, ilmi, doğruyu, kanaati öğret bana, Hayy isminle beni diri tut, Cami isminle, inanan inanmayan ayırt etmeksizin rızkını verdiğin tüm kullarının, senin varlığın, birliğin ve tekliğin altında bir olmasını nasip et. Zalimi durdur ki Sen Kahharsın, fâni dünyada ve duamda işlediğim günahlarımı, hatalarımı affet ki Sen Gafûrsun Ya rab. Ya Samed dualarımı kabul et. Âmin
Sallallahu Aleyhi ve Sellem / Sallallahu Aleyhi ve Sellem / Sallallahu Aleyhi ve Sellem

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.