WEB SİTEME HOŞ GELDİNİZ, 02 Aralık 2023

Engelliler Haftası dolayısıyla Miniatürk’te ‘Engelsiz Maket Sergisi’ izleyiciler ile buluştu

Engelliler Haftası dolayısıyla Miniatürk’te ‘Engelsiz Maket Sergisi’ izleyiciler ile buluştu

‘Engelsiz Maket Sergisi’ izleyiciler ile buluştu

Engelli Suat Yüksel’in ilk kişisel minyatür maket sergisi, Engelliler Haftası dolayısıyla Miniatürk’te 22 Mayıs’a kadar görülebilecek.

Engelli Suat Yüksel’in ilk kişisel minyatür maket sergisi, Miniatürk’te açıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ’den alınan bilgiye göre, Miniatürk’teki sergi salonu, Engelliler Haftası kapsamında bedensel engelli Yüksel’in ilk kişisel minyatür maket sergisine ev sahipliği yapıyor.

Suat Yüksel’in 2 yıllık çalışması sonucunda hazırladığı sergide, Kız Kulesi, Kariye Müzesi, Yedikule Zindanları ve Balat gibi İstanbul’dan tarihi ve mimari eserlerin aralarında bulunduğu 45 minyatür maket bulunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yüksel, maket çalışmaları hakkında,”Eserlerimi, ahşap, Amerikan servisi, kontrplak gibi malzemelerle yapıyorum. Fazla malzemeye ihtiyacım olmuyor. Önce yapacağım çalışmanın fotoğraflarını çekiyorum ve sonra hangi malzeme ile yapacaksam bunu hazırlıyorum. Elim, el sanatlarına her zaman yatkındır. Evimizin mutfak dolabını 10 yıl önce el testeresi kullanarak yaptım. Son derece güzel ve sağlam oldu. Evde herhangi bir tadilat olduğunda ben yaparım. Evimize hiç tamirci girmez. Bir haftada biten maket de 6 ayda biten de var. Aslında bu hiç belli olmuyor. Maketin ince işçiliğine göre yapım süresi değişiyor”şeklinde konuştu.

“Engelsiz Maket Sergisi”, 22 Mayıs’a kadar ziyarete açık kalacak.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.