WEB SİTEME HOŞ GELDİNİZ, 13 Nisan 2024

TÜRKİYE GENELİNDE CHP VE MHP’YE ELEŞTİRİLER

TÜRKİYE GENELİNDE CHP VE MHP’YE ELEŞTİRİLER

!LÜTFEN OKUYUN!!! YAZDIKLARIMDA ”HAKLI” ÇIKMAYI HİÇ İSTEMEZDİM. CHP İZMİR İL KONGRESİ BİRİ SEVİLEN BELEDİYE BAŞKANI BİRİ SEVİLEN MİLLETVEKİLİ. DÜŞTÜKLERİ VE CHP’Nİ DÜŞÜRDÜKLERİ DURUMA BAKIN. ‘Bizler önemli işler yapmak için uğraşırken, şimdikiler sadece önemli olmak için çalışıyorlar.’(sanırım Martin Luther King)

MERSİN CHP ÖZELİNDEN / ÜZERİNDEN, TÜRKİYE GENELİNDE CHP VE MHP’YE ELEŞTİRİLER:
Kaç seçim geçti, ben yazmaktan bıkmadım, her iki parti de aynı hataları, bence kasıtla, sürdürmekten bıkmadı. Mersin CHP İl Başkanlığı seçimi 26.12.2015 Cumartesi günü yapılacak. Her aday kendi çalışmalarını sürdürmekte. Bir aday için, şu şu şu İlçelerde çok etkili. Kimi aday için, şu şu şu mahallelerde (eski köyler) çok güçlü. Kimi aday için de kadın ve gençler üzerinde çok etkili şeklinde haberler yayılmak suretiyle kulisler de yapılmakta.

Madem CHP Mersin birbirinden maharetli, etkili, güçlü üyelere/adaylara sahip, madem Mersin CHP bu adaylardan birinin seçimden galip çıkmasıyla ‘’şaha kalkacak’’ neden bu gün parti, ‘’CHP’nin kalesi’’ denilen Mersin’de bu halde? Kimse bana Mersin’de dört milletvekili çıkardık safsatasından bahsetmesin. Başka partilerin başarıları ve/veya başarısızlıklarının, sonuçlar üzerindeki etkisini bilmekteyiz.

Bir elinde viski bir elinde puro ile Mersin’e ‘’çantada keklik’’ muamelesi yapılma devri bitmiştir. Ben ne mevcut yönetimi tanırım ne de adaylardan birisini. Hiçbir şekilde bir bağım da bulunmamakta kendileriyle. Ne birini diğeri lehine överim ne de ötekini yererim. Seçimi kimin kazanacağı da beni ilgilendirmemekte. Eğer oy/söz hakkı sahibi olsa idim, bakardım, hangi aday gelecek yerel ve genel seçimler için kendine yatırım yapmamakta, yine gelecek seçimler için milletvekilliği, belediye başkanlığı, belediye meclis üyelikleri için kimseye angaje olup söz vermemekte, delegelere vaatlerde bulunmamakta. İşte o adayın arkasında dururdum.

Ülke kan gölü, ülke bölünmekte, ülke virane, ülke sizden/bizden gerçekten özverili hizmet beklemekte. Siz/onlar neyin peşindesiniz? ‘’Al gülüm ver gülümlerle’’ seçildiğinizde başınız göğe mi erecek? 2019’a kadar resmi programa göre seçim yok. Erkene alınacak bir seçime veya yapılacak bir referanduma dair acil eylem planınız var mı? Yerelde ve genelde iktidar partisinin karşısına çıkacak yeterlilikte misiniz, yeterli donanımınız, yeterli bir ekibiniz var mı? Beyanatlarınız her gün gündemde. 17-25 Aralık’ın hesabını soracağız diyorsunuz.

Ne zaman? Önce muktedir olmak gerekmiyor mu? Halk bunu mu duymak istiyor sizden? Sayın Genel Başkan bile, önce iktidar olacağız sonra hesap soracağız, minvalinde söylemlerde bulunurken, sizin beyanatlarınız askıda kalmıyor mu? Bakın madem her biriniz ayrı ayrı meziyetlere sahipsiniz ve partinin üyelerisiniz, geçmiş yönetimlerle iş birliği yapıp neden meziyetlerinizi birleştirmediniz?

Neden yerel ve genel bazda parti bu halde? CHP’nin oy potansiyeli bu, biz bunla yetiniriz, bu rant bize yeterli mi diyorsunuz? Bu ‘’rant’’ meselesini hiç birinize yakıştırmak istemem ama nedir izahı bu ayrışmışlığın? Yol yakınken örnek olun tüm CHP ve MHP teşkilatlarına. Birleşin. Her kim seçilirse diğerleri tüm meziyetlerini kullanarak Halka, ‘’sözle değil, icraatla’’ hizmetkâr olsun. Hemen, tüm haksız vaatlerinizi geri çektiğinizi deklare edin. Kimseye ‘’minnet’’ borcunuz olmaksızın var olun siyaset sahnesinde. Zararın kâra dönüşeceği an bu andır. Tüm bu sözlerim Milletvekilleri için de geçerlidir. Ve sözlerim ‘’siyaset bilmezlik’’ değildir. Sizin ‘’bildiğiniz siyaset’’ değil midir ülkeyi bu hale getiren, iktidara çanak tutan? Bir koalisyon kurmayı bile beceremeyen? Aksi takdirde, bu gidişle, bir gün gelecek bu köhne, kokuşmuş siyasetinizi yapacak ülke de kalmayacak. Bu böyle biline.

Kaçınılmaz olarak bu yazım, ülke genelinde, tüm CHP ve MHP’nin, tüm sade üyelerinden Genel Başkanlarına kadar hitap etmektedir. Herkes hissesini alsın ya da almasın. Ya kan kaybetmeye devam ederken, milleti, kan emicilerin eline bırakmaya devam edeceksiniz ya da kanlanıp-canlanıp halka hizmet edeceksiniz. Sizi tarih yargılayacak, halk hesap sorup cezanızı infaz edecek ya da ödüllendirecek.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. TrakyaZone dedi ki:

    Türkiye Cumhuriyetini Ülkemi seven bir vatandaş olarak,kendimi huzursuz mutsuz ve geleceğe kaygıyla bakmak tayin tabiki benim düşünceme,sahip olmayan büyüklerimiz kucuklerimiz ve arkadaşlarımıza olabilir.Aslında Ülke olarak dönüm noktasindayiz.Artık Ringde yenilen bir parti,menfeatci siyasetçiler istemiyoruz.Beni temsil edecek Milletin Vekilliğine,seçildiği ilde ve bölgede yaşanan sorunları mecliste dile getirdim değilde çözüm bulabilecek Gerçek vekillere ihtiyacımız var.Chp veya Mhp nin liderlerinin Genç,Dinamik,Liderlere Ihtiyacı var.Yakın zamanda bir partinin kongresi var o bayan lider seçilirse Chp ve Alp den Müthiş Destek Alacak.Artık Chp nin Liderinin de değişmesinin vakti geldi de geçiyor.Her şeye muhalefet yapılamaz gerektiğinde Ana muafelet partisi desteklenmesi gerekiyorsa söyledikleri doğruysa desteklenmeli Halk Cahil değil herkes Sizler gibi düşünebiliyor.Akp artilarida var eksileride.. insanlar Türkiyede huzur umut dürüstlük eşitlik adalet adil bir yaşam şeffaflık istiyorlar.