WEB SİTEME HOŞ GELDİNİZ, 02 Ağustos 2021

AĞIR GELECEKSE OKUMA, UMURUMDA DEĞİLSİN

AĞIR GELECEKSE OKUMA, UMURUMDA DEĞİLSİN

AĞIR GELECEKSE OKUMA, UMURUMDA DEĞİLSİN

Veledi zina sürüsü, kimliksiz, kişiliksiz, bozuk kromozom ürünü yaratıklar. Bakın şu resimlere. Bakın da taptığınız ne ise sizi affedecek mi karar verin. Masaya sizle oturan kalkanlar da dâhil hesap vereceksiniz. Analarının mahremi herkese açık sürüsü. Mertçe savaşmayı da öğreneceksiniz. Tek maharetiniz kahpelik. Bunun da bedelini ödeyeceksiniz. Kendinizi insan diye tanımlamayın. Hele hele bir millete kendinizi asla dâhil etmeyin. Sakın hele bir milletin hakları için bu caniliğe bulandığınızı söylemeyin. Siz ağa babalarınızın kölesisiniz. Siz emperyalistlerin mutasyona uğrattıkları, her yola gelen, yaratıklarsınız. Bugün arkanızda olan iktidar güçler yarın olmayacaklar. Siz sermaye düzenine, halk düşmanlarına hizmet etmek üzere programlanmış yaratıklarsınız.

Türkiye Cumhuriyeti hudutlarında yaşayan her dil ve renkten Halkım. Utan utan. Eğer vicdanın varsa/kaldıysa merhametin, utan. Halen ölüm uykusundasın. Ancak hayıflan. Susmaya devam et. Bombalar, mermiler evine düşünce de, ocağın yanınca da feryat etme sakın. Şehit cenazelerinde boy göster, biraz da ağla. Sonra dümenine bakmaya devam et. Medet um seni yönetenlerden, güdenlerden. Çocuk tecavüzcüleri için de sinirlen biraz. Bir iki de laf et sonra uykuya devam. Ne zaman kızına oğluna da aynısı olur, o zaman da feryat etme. Hakkın yok. Ne zaman ki anlarsın Kürdü, Türkü, Müslümanı, Gayrimüslimi kardeş; Ne zaman anlarsın ki bu çocuklar hepimizin, ne zaman ki uykudan ve susmaktan vazgeçer, tepkini açıkça eyleme dökersin, o zaman söz hakkın var.

Neymiş, dilinize dolamışsınız, şehitler ölmez vatan bölünmez. Bırakın bu hamaset edebiyatını. Askerim, polisim ölüyor. Çocuklar katlediliyor. Her yer kahpe tuzak. Her yer barikat. Her yer kazılmış, sokaklar ‘’kurtarılmış’’. Sen halen seyircisin. Gün gelir, seni de indirirler o tribünden. O zaman mı canın yanacak? O zaman mı eylem koyacaksın? İş işten geçtikten sonra mı? Güdülen sürü olmaktan o zaman mı kurtulacaksın? Bak iyi anla, vatanından sürüldüğünde, senin gidecek yerin yok. Hiçbir millet/devlet almaz bizi. Anlamıyor musun? Senin evin, vatanın tek.

Ekmeğin burada. Bak şöyle etrafına. Mültecilerin haline bak. Namusunun da mı önemi kalmadı? Yazıklar olsun.
Hırsızlardan, dolandırıcılardan mı medet umuyorsun? Onlar mı yönetecek seni, onlar mı kurtaracak memleketi? Eğer gerçekten bunlardan medet umuyorsan yazıklar olsun. Hâlâ şu partinin bu partinin peşindesin değil mi? Lider kadrolara bastırıp, bir olun, diyemiyorsun değil mi? Olmaz, çünkü şu/bu parti iktidar olacak sen de sebepleneceksin değil mi? Ağır mı geldi canım vatandaşım? Yalan mı? Gerçekse, bu halin ne?
Tüm şehitlerime, Dünya üzerinde teröre kurban verilen tüm insanlara, Allah’tan rahmet diliyorum. Umarım şehitlerimiz, boşa şehitlik mertebesine ulaşmış olmasınlar. Umarım, akan kan, aktığına değer. Umarım Millet kan/ölüm uykusundan uyansın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. inci çapan dedi ki:

  Okudum.Ağır gelmemesi mümkün değil.Ağır geliyor tonlarca ağır.Ama zaten ağır gelenler feryad ediyor.Bİzlere hiç kimse yazıya dökmeden haber başlığından okurken bile ağır geliyor.Hafife alındıkça deliriyor ,kuduruyoruz,lanet ediyoruz ama ,ama ,ama.Kocaman bir hiçlik içersinde kaybolup gidiyoruz herseferinde.Nazım’ın dediği gibi.HAVA KURŞUN GİBİ AĞIR/BAĞIR BAĞIR BAĞIRIYORUM/KOŞUN KURŞUN ERİTMEYE ÇAĞIRIYORUM der ya BEN YANMASAM ,SEN YANMASAN şiirinde.Yanıyormuyuz,yakılıyormuyuz?emin değilim ben.Ben bu ağırlığı taşırım da ağırlığı görmeyenler getiriyorlar ZULMÜ iktidara.

  1. cemile celik dedi ki:

   yüreğine sağlık duygularıma tercuman olmuşsun dileğim bizim hissettiklerimizi bunları bize yaşatanlarda hisseder

 2. BEYZA dedi ki:

  HELAL OLSUN.. NE YAZIK Kİ BİR ÇOK İNSANIMIZ BÖYLE..

 3. hatice dedi ki:

  (Y) çok yerinde bir yazı. Kutluyorum!

 4. semah dedi ki:

  Düşüncelerim dile gelmiş.Şehitler ölmezmiş.Ölüyorrrr işte.Sor bakalım o anaya babaya acısını.Tanımadığım o fidanlara,yavrulara,o birbirinden değerli insanlara bakarken yüreğimin beynimin en derin yerinden yara alıyorum.Sizi izlemeye devam edeceğim.Teşekkürler.

 5. şeref ertaş dedi ki:

  kalemine saglık bu ülkenin sizin gibi kalemi sivri birilerine çarpan sarhoş yazıları olmalı tebrikler

 6. şeref ertaş dedi ki:

  kalemine saglık

 7. Alper dedi ki:

  Okuduklarım Banada ağır geldi. Bir vatan evladının bombadan savaştan bukadar korkması bana korkakça geldi. Şehitlerin ölmediği zaten bize müjdelenmiş. Ve şehitlik acaba bizede nasib olurmu diye beklemekteyiz. Ama Dini inancı vatan sevgisi olmayanlar ancak korkudan donuna ederek bidakka noluyor savaşa mı giriyoruz aga aynen ordan pırt. edebiyatına girerler. Yazıya çok üzüldüm. Yazana daha çok. Sanırım yazımı buraya eklemezsiniz. Eklemezsenizde gerçekten düşüncelerimde haklı olduğumu bileceğim.

 8. Hakan dedi ki:

  Özet geçecek varsa yazabilir mi

 9. SAİME ŞEN BIYIK dedi ki:

  BUNLARIN HEPSİNİN FARKINDAYIZ ZATEN NE YAZIK MÜSLÜMANLAR AĞLIYOR HER ZAMAN VE HER YERDE..NE DEMEK İSTEDİĞİNİZİ TAM ANLAYAMADIM YANİ ŞİMDİ MİLLET AYAKLANSIN TERÖRİST AVINA MI ÇIKSIN? BAŞIMIZDA ÇOK ŞÜKÜR DEVLETİMİZ ORDUMUZ ASKERİMİZ ASLANLAR GİBİ VARLAR VE ÜZERLERİNE DÜŞENİ HİÇ ÇEKİNMEDEN YAPIYORLAR..BÖYLE KIŞKIRTMALARLA BİR YERE VARILMAZ..KALEMLE SİLAHŞÖRLÜK OLMAZ SADECE FESAT OLUR..BİZİM NİNELERİMİZ ÇOCUKLARININ ÖRTÜSÜNÜ MERMİ ÜZERLERİNE ÖRTÜP CEPHEYE SİLAH VE MÜHİMMAT TAŞIDILAR..BU MASAL DEĞİL GERÇEKTİR..GÖREV VERİLDİĞİ ZAMAN BÜTÜN TÜRK KADINLARI DA AYNI ŞEVKLE VAZİFEYE KOŞACAKTIR HİÇ ŞÜPHENİZ OLMASIN..KURTULUŞ SAVAŞI 7 DÜVELE KARŞI İDİ BU SAVAŞ DÜNYA VE İÇ DÜŞMANLARA KARŞIDIR,DURUM BÖYLE İKEN BİR ANDA BİTİP FERAHA ÇIKMAYI BEKLEYEMEYİZ..ELBETTE UZUN SÜRECEK ELBET ŞEHİTLER OLACAK,ALLAH ŞEHADETLERİNİ MÜBAREK EYLESİN..TEYAKKUZ HALİNDE OLUP SABR EDECEĞİZ..

 10. Gülay öğütcü dedi ki:

  Ağır geliyor hem de çok 6 yaşındaki ogluma bakarken utanıyorum caresizlikten hiç birşey yapamamaktan kalbim ağrıyor yarın oğlum sorasa ne yaptın bunlar olurken diye en çok da bu acıtıyor canımı

 11. Hamide akyol dedi ki:

  Yazınız gereken yerlere gitmeli….Çok anlamlı tabii anlayana.Teşekkür eder, huzurlu
  günler günler dilerim. ..

 12. Hüsametti Turan dedi ki:

  Diline yüreğine sağlık yazınızın başından sonuna kadar her kelimesi çok ama çok doğru,zaman zaman bende yurdumuzun düştüğü acınacak durumuna üzüntümü buradan ağır bir şekilde haykırıyorum.
  Yazınızda uyan dediğimiz Türk Milletinin üzerine ölü toprağı serpilmişçesine 13 yıldır derin komaya sokulmuş vaziyette uyutulmuşşuz.
  İktidar karşısında sözde muhalefet partilerinin başarı yerinden istifade istediği gibi At koşturuyor.
  Her seferinde Bahçelinin sayesinde ayakta kalmayı başaran AKP Hükümeti böyle giderse memlekitin birkaç bölgesinde devam eden çatışmaların sizinde ifade ettiğiniz gibi bu ateş çemberi diğer bölgelerde yayılıverirse maazallah sonumuz Suriye ve Irak’tan beter olacağı aşikârdır.
  Ey uykudaki vatandaş güvendiğin Dağlara Kar yağdığınıdamı görmüyor ve hissetmiyordum ?

 13. hasanbeybursalioglu dedi ki:

  Aziz şehitlerimiz, onların kanlarına sahip çıkmadığımız zaman ölürler, onlar kendilerine bırakılan mirasa sahip çıktıkları için öldüler,onurlarını korudular. Şimdi görev sırası bizlerde,bayrağı biz devir alacağız, gereğini yapacağız.

 14. İnci Kadıoğlu dedi ki:

  Napıcaz peki…evet yaşamak bile ağır geliyor, yaşadığımdan, ağzıma giren lokmadan, gündelik mutluluklardan utandığım bugünleri geride bırakmak için ne yapacağımızı, yapmamız gerektiğini söyleyin. Söylesin birileri, yerine getirmeyen vatan evladı değil

  1. EBRU ÖZEL KARAKAŞ dedi ki:

   Size yürekten katılıyorum.Evet ne yapacağız?Bu soruya kimsenin cevabı yok

 15. şükriye hiçdönmez dedi ki:

  NEDENSE az öyle kötü durumdayız kii.. halkın bir kısmı diğerinin acılarına aldırmıyor bakmıyor bile…türkiye de acıların olduğunu bile düşünmüyorlar.. sağır kör duygusuz hissizler..

 16. Yıldız Arsan Yılmaz dedi ki:

  Gerçekten çok ağır ama doğru. Gercek bu. Herkesin kendisine dokunana kadar böyle gidecek zaman gelecek katlanılamaz olacak inşallah geç kalmış olmayız küçük bir azınlık olarak! !!!!

 17. yasmin izmir dedi ki:

  neden bu kadar çocuk istismarı varken pazar günü aynı saatte Türkiye genelinde veya izmir gündoğdu da hepimiz elimize bir oyuncak alıp yürümüyoruz. Susmaya devam mı edeceğiz ??

  SABAH BU MESAJI ADD, ÇYDD, CHP İZMİR İL GENÇLİK, İZMİR B.BELEDİYSİ, İZMİR MİLLİYETÇİ AVUKATLAR VB. YOLLADIM. ADD, CHP, ÇYDD.den cevap geldi ama hareket yok..1111

  1. vildan çelik dedi ki:

   bende aynı fikirdeyim ama yok işte yookk ancak facede sinirlenip bağırışıyoruz

 18. Hilal Durmus dedi ki:

  Helal olsun, en layik ifadeler bunlar.. duyarsiz umursamaz toplum olduk, basimizi beladan cikaramaz olduk. Rabbim imann, hidayet versin ummete.

 19. Şeyda Nebil dedi ki:

  10 bin tl. alıp oğlunun namusunu,onurunu,şerefini satanlara da ağır gelir mi acaba? Bir kereden bir şey olmaz diyen bakanlığından geçtim bir kadına nasıl gelir? Yurdumun üstünde filler tepişiyor…Çimenler ille de çocuklar eziliyor….Çocuklar eziliyor çünkü onlar geleceğimiz bizim ve geleceğimizi karanlığa gömüyoruz ellerimizle…

 20. önemli değil dedi ki:

  çok çok çok haklısınız.millet olarak tek derdimiz yemek içmek eğlenmek en iyi marka kıyafet çanta telefon vs.tatile nereye gitsek,. derdimiz hep bu. artık haber izleyemiyorum.bakan başbakan dekan partililer memurlar işçiler vs.herkes cebine ne girer acaba onun derdinde. vatan millet sevdalısı yok artık.takım tutar gibi siyasi parti tutuyoruz iyi yapsa da alkışlıyoruz kötü yapsa da.hatta kötü yönlerini görmüyoruz diğerine çamur atmakla o kadar meşgulüz ki..

Yorum Yaz